Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Inauguracja drugiej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Inauguracja drugiej edycji programu

Oficjalnie zainaugurowaliśmy drugą edycję programu stypendialnego Intel-Perspektywy „Nowe technologie dla dziewczyn”! W czwartek, 17 marca br., na konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP dziennikarze i pozostali goście konferencji poznali szczegóły drugiej edycji programu.

Inaugurację drugiej edycji „Nowych technologii dla dziewczyn” zapowiedział na konferencji Michał Dżoga, dyrektor ds. publicznych w firmie Intel, który zwrócił uwagę na fakt, że w Europie jest aktualnie aż milion nieobsadzonych miejsc pracy związanych z teleinformatyką. - Decyzja o podjęciu studiów na tych kierunkach może wiele osób uchronić przed bezrobociem i zbudować przewagę konkurencyjną naszego kraju – mówił.

Pierwsza edycja programu okazała się sukcesem – dostaliśmy aż 600 zgłoszeń od kobiet, wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Spośród nich wybraliśmy 20 niezwykle utalentowanych dziewczyn, które dostały stypendium. Duże zainteresowanie programem doprowadziło do poszerzenia listy uczelni – z siedmiu politechnik w pilotażowym roku akcji, do wszystkich uczelni technicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. W sumie do programu zaproszonych zostało 21 uczelni! Szansę na stypendium zyskają w tym roku także studentki 4. roku studiów inżynierskich i studentki studiów magisterskich.

Podczas konferencji zaprezentowany został także Raport „Kobiety na politechnikach 2016” oraz program „Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn”, które w tym roku odbędzie się 7 kwietnia. Analiza udziału kobiet w studiach na publicznych uczelniach technicznych w Polsce zaprezentowana została po raz szósty. Według danych z raportu kobiety stanowią aktualnie 37 proc. studentów uczelni technicznych. - Nasza kampania tworzy nowe pokolenie kobiet, kompetentnych i innowacyjnych. To dla nas powód do dumy, że możemy się do takich zmian przyczyniać. - skomentowała dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.