REKRUTACJA
- W programie mentoringowo-stypendialnym "Nowe technologie dla dziewczyn" udział mogą wziąć:
- maturzystki 2024, które podejmą studia w roku akademickim 2024/2025 na jednej z uczelni programu, na jednym z wybranych kierunków (Lista) oraz przejdą proces rekrutacji,
- studentki, które studiują na jednej z uczelni programu, na jednym z wybranych kierunków (Lista) oraz przejdą proces rekrutacji.
Nie mogą to być jednak studentki ostatniego semestru studiów magisterskich ani też studentki ostatniego semestru studiów inżynierskich w przypadku, gdy nie będą kontynuować nauki na studiach magisterskich.
- Osoby niepełnoletnie są zobowiązane dostarczyć dokument wyrażający zgodę opiekunów prawnych na kandydowanie do programu "Nowe technologie dla dziewczyn" i udział w nim.
- Do programu aplikować NIE MOGĄ osoby należące do najbliższej rodziny pracowników Intel lub Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
- Do programu aplikować NIE MOGĄ osoby będące OBECNYMI i BYŁYMI pracownikami i stażystami firmy INTEL i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
- Do programu aplikować NIE MOGĄ laureatki poprzedniej edycji programu.
- Kandydatki powinny dysponować bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.
- Kandydatki przechodzą proces rekrutacji zaproponowany przez organizatorów składający się z następujących etapów:
I ETAP: zabranie informacji (Formularz Aplikacyjny wraz z wymaganymi dokumentami) (patrz również pkt. DOKUMENTY)
Terminy:
- od 8 marca do 30 czerwca - nadsyłanie formularzy aplikacyjnych
- do 20 sierpnia – dosyłanie wymaganych dokumentów - maturzystki
- do 12 września – dosłanie wymaganych dokumentów (zaświadczenie o podjęciu studiów magisterskich) - studentki ostatniego semestru studiów inżynierskich
II ETAP: wybrane kandydatki zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjna on-line (26 - 30 sierpnia) oraz rozstrzygnięcie II etapu nastąpi do 20 września.
- Decyzję o przyznaniu stypendium kandydatce podejmują organizatorzy na podstawie oceny wyników poszczególnych etapów rekrutacji, kierując się takimi kryteriami, jak osiągnięcia kandydatki, jej zainteresowania, osobowość, stopień zaangażowania.
- Wszystkie kandydatki zostaną powiadomione o wynikach rekrutacji via e-mail do 20 września 2024.
- Przyznanych zostanie w sumie do 25 stypendiów.
- Gala wręczenia stypendiów 25 laureatkom nastąpi w dniach 25-27 września w Gdańsku – obecność obowiązkowa laureatek.
DOKUMENTY
- Integralnym elementem procesu rekrutacyjnego jest dostarczenie, przy okazji wysyłania Formularza Aplikacyjnego, skanów następujących dokumentów:
- a) MATURZYSTKI 2024
- Świadectwo maturalne
- Zaświadczenie o zostaniu studentką danej uczelni na danym kierunku ( Lista)
W pierwszym etapie Maturzystki wysyłają Formularz bez tych dokumentów - do 30 czerwca 2024 (włącznie). Wymagane dokumenty należy dosłać do 20 sierpnia 2024 (włącznie) - mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - b) STUDENTKI ostatniego roku studiów inżynierskich
- Zaświadczenie o podjęciu studiów magisterskich na danej uczelni na danym kierunku i roku/semestrze (Lista). Należy je dosłać do 14 września 2024 (włącznie) - mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Zaświadczenie o wysokości średniej ocen za ostatni ukończony semestr akademicki. Należy je załączyć do formularza aplikacyjnego.
- c) STUDENTKI
- Zaświadczenie o byciu studentką danej uczelni na danym kierunku i roku/semestrze (Lista)
- Zaświadczenie o wysokości średniej ocen za ostatni ukończony semestr akademicki.
Studentki zobowiązane są wszystkie wymagane dokumenty załączyć przy wypełnieniu formularza, w pierwszym etapie kwalifikacji.
- d) Osoby niepełnoletnie dodatkowo: patrz pkt. 2
- Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość poproszenia o wgląd w oryginały wyżej wymienionych dokumentów.
STYPENDIUM
- Stypendystka otrzyma w ramach programu 12 000 pln brutto przelewem na konto w dwóch równych transzach:
I transza - do 30 listopada 2024,
II transza - do 31 marca 2025. - Każda stypendystka będzie współpracować z mentorką lub mentorem z firmy Intel, z którym będzie w stałym kontakcie i z którym spotka się po raz pierwszy osobiście na uroczystości wręczenia stypendiów programu "Nowe technologie dla dziewczyn".
- Udział w programie mentoringowym jest obowiązkowy.
- Udział w spotkaniu inauguracyjnym i podsumowującym program stypendialny jest obowiązkowy.
STAŻE
- Wszystkie stypendystki zobowiązane są wystartować w rekrutacji stażowej, natomiast wybrane będą mogły wziąć udział w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, za który dostaną wynagrodzenie.
PROJEKT
- Stypendystki podczas rocznego udziału w programie będą, zobowiązane zrealizować projekt i przedstawić jego efekty podczas finału (udział obowiązkowy) w czerwcu 2025.
PROGRAM ALUMNI
- Absolwentki programu zostaną zaproszone do udziału programie „AlumnITki –Nowe technologie dla Dziewczyn”.
KONTYNUACJA
- Aktualne stypendia przyznane zostaną na rok akad. 2024/25. Organizatorzy przewidują kontynuację programu w kolejnych latach. Decyzja o kontynuacji programu będzie podejmowana każdorazowo na początku roku kalendarzowego.
ZMIANY
- Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany warunków programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn".