Program Stypendialny

Organizatorzy programu:


Aktualności

3000 kobiet to dopiero początek!

Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział 3000 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów.

czytaj więcej

Stypendia w programie Nowe Technologie dla dziewczyn 2018 wręczone!

To już czwarty raz kiedy 25 najzdolniejszych studentek z informatyki i kierunków pokrewnych otrzymuje stypendium w ramach prestiżowego programu stworzonego przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

czytaj więcej

Przejdź do aktualności

Idea

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny.

Więcej...

O programie

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2019 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków (Lista). W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2019/20.

Czy mogę aplikować?

Do aplikowania o stypendium i opiekę mentorów INTEL zapraszamy maturzystki 2019 wybierające się na studia inżynierskie, zainteresowane nowymi technologiami oraz studentki wybranych studiów. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie znajdziesz w REGULAMINIE.