Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Home Nowe Technologie dla Dziewczyn


Dziękujemy za Wasze zgłoszenia!

Aktualności

Perspektywy Women in Tech Summit – nadzieja zostanie z nami

Udało się! W pandemicznej rzeczywistości, w dystansie społecznym, a jednak razem, w ogromnym tłumie uczestników z całego świata dzięki technologii przeprowadziliśmy z sukcesem największą w Europie konferencję dla kobiet w technologiach. Panie i Panowie, Perspektywy Women in Tech Summit 2020 dobiegł końca, ale zostaje z nami nadzieja, wiedza i inspiracja, które dzięki temu wydarzeniu wszyscy zyskaliśmy.

czytaj więcej

Perspektywy Women in Tech Summit 2020: To rok kobiet, nie tylko w technologiach

8 grudnia o 9.00 rozpoczęła się największa w tej części Europy konferencja dla kobiet w technologiach Perspektywy Women in Tech Summit 2020. Jej trzecia edycja odbywa się, z konieczności, online, co jednak pozwala dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców na całym świecie. - Rok 2020 jest dziwny i bardzo trudny. Dlatego tym bardziej potrzebujemy nadziei, inspiracji i technologii – powiedziała w czasie uroczystości otwarcia dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni Summitu.

czytaj więcej

Przejdź do aktualności

Idea

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny.

Więcej...

O programie

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2021 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków (Lista). W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2021/22.

Czy mogę aplikować?

Do aplikowania o stypendium i opiekę mentorów INTEL zapraszamy maturzystki 2021 wybierające się na studia inżynierskie, zainteresowane nowymi technologiami oraz studentki wybranych studiów. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie znajdziesz w REGULAMINIE.