Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Home Nowe Technologie dla Dziewczyn


Nabór do 9 edycji został zakończony,
dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!

Aktualności

Summit 2022: Kobiety są nie do zatrzymania!

10.432 uczestników (ponad 7500 in-person), 3977 grantów umożliwiających studentkom kierunków technicznych bezpłatny udział w Summicie, 73 – liczba krajów, z których byli uczestnicy, 500 mówców, 500 sesji mentoringowych, 100 Partnerów – firm, uczelni i instytucji - to najkrótsze podsumowanie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie.

czytaj więcej

TOP of the TOP Women in Artificial Intelligence!

Znamy najznakomitsze ekspertki zawodowo zajmujące się tematem sztucznej inteligencji w Polsce! 11 maja kapituła pod przewodnictwem prof. Aleksandry Przegalińskiej wybrała 10 wybitnych kobiet pracujących z technologią AI oraz przyznała jedno specjalne wyróżnienie (Distinguished Mentor in AI). To TOP of the TOP Women in AI w Polsce!

czytaj więcej

Przejdź do aktualności

Idea

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny.

Więcej...

O programie

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2023 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków (Lista). W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2023/24.

Czy mogę aplikować?

Do aplikowania o stypendium i opiekę mentorów INTEL zapraszamy maturzystki 2023 wybierające się na studia inżynierskie, zainteresowane nowymi technologiami oraz studentki wybranych studiów. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie znajdziesz w REGULAMINIE.