O nas

Firma Intel jest światowym liderem w dziedzinie krzemowej innowacji, opracowuje technologie, produkty i inicjatywy, które ulepszają ludzką pracę i życie. Intel jest największym na świecie producentem układów scalonych, a także twórcą mikroprocesorów znajdujących się w większości komputerów. Pasją firmy jest tworzenie technologii, które zmieniają świat, co pozwala przesuwać granice innowacji coraz dalej oraz utrzymywać pozycję lidera w technologii półprzewodnikowej.

Od 1999 roku w Gdańsku funkcjonuje największe w Europie centrum badawczo-rozwojowe Intela. Inżynierowie z Gdańska tworzą najnowsze technologie stosowane globalnie i w znacznym stopniu przyczyniają się rozwoju polskiego sektora R&D.

Dołącz do Intel Community

Fundacja Edukacyjna Perspektywy to pozarządowa organizacja non-profit działająca od 1998 r. w obszarze edukacji, nauki i wyrównywania szans. Jej głównym celem jest stymulowanie rozwoju potencjału młodych ludzi oraz polskiego i światowego szkolnictwa wyższego.

Specjalizacją Fundacji Edukacyjnej Perspektywy są projekty z zakresu wspierania szerszego udziału kobiet w edukacji inżynierskiej (Dziewczyny na politechniki!) i ścisłej (Dziewczyny do ścisłych!) oraz pomocy studentkom uczelni technicznych w budowaniu kariery w obszarze STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics  - (Lean in STEM). Fundacja prowadzi także wspólnie z Siemens szeroko zakrojony projekt badawczy Potencjał kobiet dla branży technologicznej.

Inne działania Fundacji koncentrują się wokół budowania jakości akademickiej (rankingi szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół wyższych, działalność IREG), promocji polskich uczelni na granicą i wspierania ich internacjonalizacji (Study in Poland, Study Engineering in Poland).