Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Obóz inspiracyjny Boot Camp – Women ICT Career Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Obóz inspiracyjny Boot Camp – Women ICT Career

Pod koniec września zapraszamy Was na obóz inspiracyjny Inpirational Boot Camp – Women ICT Career. W trakcie kilku dni, w nieformalnej atmosferze, weźmiecie udział w wielu inspirujących spotkaniach, warsztatach, a w grupach stworzycie własne projekty. Na obóz zaprosimy 100 aplikantek do programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn.

Boot Camp odbędzie się na Mazurach w miejscowości Wilkasy w ośrodku wypoczynkowym AZS-u i potrwa 5 dni. Pobyt na obozie jest bezpłatny, uczestniczki poniosą jedynie koszty dojazdu.

Na obóz zaprosimy 100 uczestniczek, z czego dużą część stanowić będą dziewczyny aplikujące do programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn. Pozostałe uczestniczki rekrutujemy za pośrednictwem formularza aplikacyjnego.

Jesteśmy przekonani, że profil wyjazdu i jego program pozwoli Wam zdobyć konkretną wiedzę i umiejętności w zakresie informatyki, telekomunikacji i nowych technologii – zaplanować ścieżkę edukacji, kariery zawodowej czy rozwoju osobistego. Poza tym poznacie mnóstwo wspaniałych, pełnych pasji dziewczyn i kobiet ze świata nowych technologii. Nad przebiegiem wyjazdu będą czuwać mentorzy – specjaliści i liderzy z branży nowych technologii.

Harmonogram wyjazdu podzielony zostanie na 5 ścieżek tematycznych: „Kobiety IT w akcji” (rozwój konkretnych umiejętności technicznych w zakresie nowych technologii); „Praca w ICT” (prezentacja przyszłego i obecnego rynku pracy w branży telekomunikacyjnej); „Kobiece autorytety w ICT” (spotkania z liderkami branży w Polsce, networking, gry zespołowe, kobiece inicjatywy w obszarze STEM); „Marzenia i cele” (warsztaty rozwoju osobistego – planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej, informacje o stypendiach, wyjazdach i kursach dostępnych na rynku); „Mentoring” (indywidualne sesje z mentorem – jednym z pośród wielu wspaniałych gości obozu).

Ponad to zadbamy o to, żeby wykorzystać uroki regionu mazurskiego – planujemy ogniska, żeglowanie na łódkach, pływanie na rowerach wodnych, kino pod chmurką, szanty w mazurskiej karczmie i więcej.

Organizatorem wyjazdu jest firma Intel oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Partnerami strategicznymi są Akademicki Związek Sportowy i Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.