Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Najzdolniejsze z najzdolniejszych w IT Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Najzdolniejsze z najzdolniejszych w IT

Nowa generacja dziewczyn w IT na największym obozie informatycznym w Europie

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych i rozwiną swój potencjał przywódczy. Stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

Polska, Europa i świat cierpią na dramatyczny niedobór talentów dla kluczowej dla rozwoju branży teleinformatycznej. Kobiety - których jest na kierunkach informatycznych zaledwie 10-13% - stanowią w tym kontekście wielki, niewykorzystany potencjał. Dodatkowo, jak pokazuje raport „Kobiety na politechnikach 2016” – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokojącą tendencję zmniejszania się liczby studentów kierunków związanych z informatyką i telekomunikacją w ogóle. Fundacja Perspektywy i firma Intel - inicjatorzy Boot Campu - wychodzą na przeciw temu wyzwaniu.

ICT Boot Camp to inicjatywa zaplanowana na wiele lat, jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju talentów dla nowych technologii. Jest to kontynuacja programu stypendialnego dla wybitnych studentek "Nowe technologie dla dziewczyn" (www.stypendiadladziewczyn.pl).

Obóz odbędzie się w dniach 26-30 września w Wilkasach na Mazurach. Uczestniczki - wybrane z prawie 1,5 tysiąca aplikacji - to studentki kierunków związanych z informatyyką, atomatyką i robotyką, mechatroniką i telekomunikacją ze wszystkich lat studiów - z 15 uczelni technicznych. Kadra wykładowcza i mentorzy to pracownicy 10 czołowych firm informatycznych działających w Polsce. Udział w obozie jest całkowicie bezpłatny.

Kiedy i gdzie?

26-30 września
Ośrodek Sportowy Akademickiego Związku Sportowego
Wilkasy, Mazury


Kontakt dla mediów:

Natalia Broniarczyk
tel. 503 098 993
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
informacja prasowa .doc
banery do pobrania: baner 1baner 2

Agenda obozu

Relacja z obozu i galeria zdjęć

 

ORGANIZATORZY

PARTNER GŁÓWNY