Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Kobieca przyszłość IT na Mazurach Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Kobieca przyszłość IT na Mazurach

Ruszył największy w Europie obóz dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii.

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 pol-skich uczelni technicznych przyjechało do Wilkas na Mazurach by wziąć udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn w ICT. - To jest takie miejsce, które ma gromadzić fajne, utalentowane, ambitne i otwarte dziewczyny studiujące kierunki związane z nowymi technologiami. To wy, Wasze pokolenie, i konkretnie Wasza grupa tworzyć będziecie przyszłość nowych technolo-gii! Bo one bardzo, bardzo potrzebują kobiet i ich świeżego spojrzenia i świetnych pomysłów. A także zaanagażowania i odpowiedzialności. - powiedziała podczas uroczyste inauguracji obozu dr Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Intel bardzo angażuje się w inicjatywy prokobiece, a ten obóz to ważny element działań mających na celu zbudowanie ekosystemu wspierającego talenty dziewczyn w bardzo szerokim planie - dodała Izabela Pastuszyńska z Intel Polska. - Chcemy być częścią wielkich zmian, jakie niesie ze sobą szersza obecność ko-biet w branży informatycznej - i je współtworzyć.

Gościem specjalnym obozu jest prof. Marek Hołyński, legenda informaty-ki, wykładowca na MIT, tworzący przez wiele lat rewolucyjne rozwiązania związane z grafiką komputerową w Dolinie Krzemowej, a obecnie dyrek-tor Instytutu Maszyn Matematycznych i prezes Polskiego Towarzystwa In-formatycznego.

W trakcie tych pięciu dni uczestniczki obozu przy pomocy ekspertów będą miały okazję zgłębić tajniki zaawansowanego programowania, design thinking, poszukają pomysłów na własny startup. Trzeci dzień obozu będzie okazją do spotkania niesamowitych kobiet, wybitnych mentorów i mentorek. W ramach sesji ICT Role Models wysłuchają takich ekspertek jak Sarah Jelinek z amerykańskiego oddziału Intel czy Aleksandra Jarmolik z Ericssona. Uczestniczki obozu wezmą także udział w dniu karier, który będzie okazją do zaprojektowania własnej ścieżki rozwoju. W programie zaplanowane jest również zaprojektowanie portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych.

Boot Camp dla dziewczyn to nie tylko nauka ale też sport i rozrywka. Każdego dnia dziewczyny mają szansę wziąć udział w różnorodnych zajęciach sportowych ale też wspólnie oglądają kino technologiczne.

Każdego dnia czeka na nie solidna porcja inspiracji, wiedzy i rozrywki. ICT Boot Camp to inicjatywa zaplanowana na wiele lat, jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju ko-biet i dziewcząt w i dla nowych technologii.