Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Rusza czwarta edycja programu stypendialnego dla studentek politechnik Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Rusza czwarta edycja programu stypendialnego dla studentek politechnik

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego czwarta edycja. Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zaoferuje tego rocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju. Program obejmie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz pięć najlepszych wydziałów informatycznych polskich Uniwersytetów.

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest bowiem warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.

 

Więcej studentek na kierunkach informatycznych

Branża informatyczna w Polsce i na świecie od lat charakteryzuje się niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet – od kilku do kilkunastu procent. Wciąż troskę budzą kluczowe z punktu widzenia rozwoju technologicznego kraju kierunki informatyczne. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii już teraz szacuje się w Polsce na 50 000, a w Europie, do roku 2020 - na 1 milion. W Polsce tylko 14,3% studentów informatyki to kobiety. W korporacjach technologicznych jest ich jeszcze mniej. A przecież to właśnie te kierunki należą do najbardziej poszukiwanych w Polsce i Europie, przyszłościowych, a kariera zawodowa w branżach powiązanych z nowymi technologiami - do najbardziej intratnych i dających możliwość największego wpływu na kształtowanie otaczającego nas świata.

Dobrą wiadomością jest to iż, obecnie na kierunkach informatycznych studiuje obecnie 11 341 kobiet, co stanowi 14,3% ogólnej liczby studentów kierunków IT (dla porównania w roku akademickim 2013/14 – 12,3%).

 

Start IV edycji

Już 8 marca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej podczas konferencji prasowej „Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!” 2018 nastąpi uroczyste otwarcie czwartej edycji programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn”. Do udziału w nim zaproszone zostaną tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i magisterskich polskich uczelni technicznych oraz (nowość!) pięc najlepszych uniwersyteckich wydziałów informatyki w Polsce.

Aplikować będzie można przez stronę www.stypendiadladziewczyn.pl od 8 marca do 15 czerwca 2018 roku.

 

Szczegóły wsparcia

Stypendystki „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

 

Zapraszamy do aplikowania: razem będziemy tworzyć przyszłość nowych technologii!