Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Summit 2022: Kobiety są nie do zatrzymania! Nowe Technologie dla Dziewczyn

Aktualności

Summit 2022: Kobiety są nie do zatrzymania!

10.432 uczestników (ponad 7500 in-person), 3977 grantów umożliwiających studentkom kierunków technicznych bezpłatny udział w Summicie, 73 – liczba krajów, z których byli uczestnicy, 500 mówców, 500 sesji mentoringowych, 100 Partnerów – firm, uczelni i instytucji - to najkrótsze podsumowanie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie.

Warszawa stała się znów centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać tu mają kobiety.

  • 10.432 uczestników (ponad 7500 offline)!!!
  • 3977 grantów umożliwiających studentkom kierunków technicznych bezpłatny udział w Summicie. 
  • 73 – liczba krajów, z których byli uczestnicy
  • 500 mówców wygłaszających przemówienia, prezentacje, prowadzących warsztaty, sesje mentoringowe, sesje role models;
  • 500 sesji mentoringowych; 
  • 100 Partnerów – firm, uczelni I instytucji 
  • 80 warsztatów technilogicznych, dotyczących kariery, rozwijających miękkie umiejętności;
  • 250 stypendystek ze Wschodu;
  • 26 wydarzeń dodatkowych!
  • PIERWSZY W HISTORII EVENT POZYTYWNY KLIMATYCZNIE!

To najkrótsze podsumowanie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Stolica stała się znów centrum rozmów o najnowszych technologiach, ich wpływie na nasze życie i roli, jaką odegrać tu mają kobiety. Perspektywy Women in Tech Summit 2022 to dwa superintensywne i wypełnione merytoryczną treścią dni. Wydarzenie adresowane było do studentek, kobiet stojących u progu kariery zawodowej, profesjonalistek, naukowczyń, aktywistek, liderek, startuperek oraz do wszystkich kobiet zainteresowanych technologiami i szukających inspiracji, najnowszej wiedzy oraz chcących dołączyć do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

- To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się wśród Was po raz czwarty mówiła w czasie uroczystości otwarcia  dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i pomysłodawczyni największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit.

Wydarzenie organizowane od 2018 r. w Warszawie (w 2020 r. wyjątkowo odbyło się online) zgromadziło rekordową liczbę ponad 10 tys. uczestników i uczestniczek ze 100 krajów. Jak zauważyła dr Siwińska, konferencja przyciąga wszystkich, którym bliskie jest pragnienie zmiany świata. – W Perspektywach wierzymy w kobiety, w siłę nauki i technologii, a przede wszystkim w to, że świat w obecnym kształcie – bez empatii, opierający się na brutalnej agresji i wykorzystywaniu ludzi i naszej planety – musi się radykalnie zmienić – mówiła dr Siwińska. – Dlatego potrzebujemy jak najwięcej pięknych i wrażliwych umysłów, jak najwięcej mądrych kobiet, które wezmą na siebie odpowiedzialność za zmianę świata. Bo to my jesteśmy nadzieją i przyszłością świata.

W otwarciu konferencji wzięli udział znakomici goście. Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zaznaczył: – To wspaniałe, że dzięki Perspektywom znów zebrali się w naszym mieście wszyscy ci, którzy chcą dyskutować najważniejsze wyzwania, z jakimi mierzy się świat. Muszę przyznać, że w Warszawie bardzo tęskniliśmy za tym spotkaniem. Dziś, po pandemii, wiemy, że bez technologii nie możemy sobie poradzić z problemami, jakie przed nami stoją, stąd czuję dumę, że dyskusja nad przyszłością planety odbywa się właśnie w Warszawie. Bianko, Perspektywy, dziękuję za to, co robicie.

Zgromadzonych przed główną sceną w Centrum EXPO XXI witała też Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, która deklarowała: – Jestem wdzięczna Perspektywom za organizację tego wydarzenia, które pozwala kobietom z różnych środowisk, różnych krajów i o różnych doświadczeniach walczyć o ich pasje, talenty i kompetencje i uświadamia im, że to nie są rzeczy, z których należy rezygnować.

Daniel Lawton, zastępca szefa misji Ambasady USA w Polsce, dla którego wystąpienie w czasie Grand Opening konferencji było pierwszym oficjalnym wystąpieniem w Polsce (stanowisko objął kilka tygodni wcześniej), deklarował, że wszyscy pracownicy amerykańskiej ambasady w Polsce całym sercem popierają inicjatywy prorównościowe i prodemokratyczne. – Od takich wydarzeń jak Perspektywy Women in Tech Summit zależy nasza przyszłość. Szansa na zmianę, na to, by zapobiec katastrofie klimatycznej i by świat był lepszy, jest w was: młodych osobach, otwartych umysłach. Więcej: to wy, kobiety, napędzacie nasz rozwój.

Perspektywy Summit miał ambicję, aby stać się pierwszą w Polsce imprezą pozytywną klimatycznie. – Perspektywy Women in Tech Summit to spotkanie zaangażowanych, mądrych i odpowiedzialnych kobiet w technologiach – a to zobowiązuje. My wiemy, że od nas zależy bardzo dużo. Walka o planetę jest obecnie kwestią najważniejszą. Naszym obowiązkiem jest działanie. Podejmujemy się więc zobowiązania – uczynienia z Summitu imprezy prawdziwie wrażliwej w kwestii wpływu na klimat – mówi dr Bianka Siwińska.. – Policzymy, zredukujemy i skompensujemy z nawiązką emisję gazów cieplarnianych związaną z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim chroniony, bioróżnorodny las w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Emisje będą zatem więcej niż zrównoważone. Chcemy pójść o krok dalej – nie tylko zeroemisyjność, ale też pozytywny wpływ na klimat. Jest to bardzo duże wyzwanie !Partnerem Głównym idei Summitu Pozytywnego Klimatycznie jest Orange, wspierającymi Miasto Warszawa i Plan Be Eco.

Summit to dwa superintensywne dni rozmów o najnowszych zwrotach w technologiach i naszej wspólnej przyszłości w tym kontekście – z programem trzech scen, serią 100 specjalistycznych warsztatów, strefą mentoringu i targami pracy (Career Expo) gromadzącymi firmy i instytucje, którym szczególnie zależy na zatrudnianiu kobiet. Towarzyszyły mu liczne wydarzenia dodatkowe – seria kilkunastu wieczornych spotkań w firmach (Tech Warsaw Welcomes), seminarium naukowe dla badaczek i badaczy w zakresie informatyki oraz Wielka Celebracja Kobiet w TECH&IT – czyli żywiołowa impreza wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Kobiet w Sztucznej Inteligencji.  Najważniejszymi tematami tegorocznej konferencji były: metaverse, sztuczna inteligencja w jej najnowszych i najbardziej praktycznych odsłonach, blockchain, cyberbezpieczeństwo, technologie proklimatyczne, deep tech, 5G i chmura.

Zobacz galerię wydarzenia: -> LINK

Więcej: https://womenintechsummit.pl