Aktualności

Finał 8. edycji NTDD i NTDD UKraine na Perspektywy Women in Tech 2023

Co to był za Summit! Niesamowici ludzie, ich piękne umysły, oszałamiające pomysły, owocne spotkania i mnóstwo pozytywnej energii! Perspektywy Women in Tech Summit 2023 – największe wydarzenie w Europie i Azji dla kobiet w STEM, Tech & IT – przeszło już do historii i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w Waszej pamięci! W konferencji wzięło udział niemal 11.000 gości z 88 krajów świata! Wystąpiło ponad 500 prelegentów, trenerów i mentorów prowadzących wykłady i prezentacje. Odbyło się 56 warsztatów technologicznych, 400 sesji mentoringowych oraz 32 wydarzenia towarzyszące!

Jednym z tych wydarzeń było wspaniałe spotkanie z Mentorkami, Mentorami oraz laureatkami 8.edycji programu “Nowe technologie dla Dziewczyn”, które podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023 - największej w Europie konferencji dla kobiet w Tech & IT - zaprezentowały efekty swojej rocznej współpracy z ekspertkami i ekspertami firmy Intel. Podziwialiśmy ich kreatywność, zaangażowanie oraz postępy, jakie poczyniły dziewczyny podczas trwania swoich relacji mentoringowych. Jesteśmy przekonani, że już niebawem - doskonale przygotowane merytorycznie - wejdą na rynek pracy i dokonają prawdziwej rewolucji w branży wciąż zdominowanej przez mężczyzn.

Finałowi 8. edycji NTDD towarzyszyło nie mniej uroczyste zakończenie pierwszej edycji programu “New Technologies for Women - Ukraine”, którego celem jest wsparcie kształcących się na polskich uczelniach technicznych studentek pochodzących z Ukrainy.