Idea

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny.

Tylko różnorodne, zbalansowane zespoły są w stanie tworzyć prawdziwie nowe rozwiązania. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w obszarze technologicznym jest warunkiem koniecznym dla jego przyszłego rozwoju.

Wobec niedoboru profesjonalistek w obszarach związanych z nowymi technologiami nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie, Intel, firma technologiczna współtworząca przyszłość nowych technologii i Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od lat wspiera wybory edukacyjne dziewczyn w ramach akcji "Dziewczyny na politechniki!" zdecydowały się wspólnie zaoferować maturzystkom i studentkom unikatowy program wsparcia ich rozwoju - Nowe technologie dla dziewczyn.

Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce. Takiej, która zmienia widzenie naszej wspólnej cywilizacyjnej przyszłości i bada miejsce technologii w nadchodzących przemianach.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Dostaną stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zaprosimy również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie.

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki i studentki:

Dziewczyny z politechnik! To jest Wasz moment!

Twórzcie z nami przyszłość nowych technologii.

Stypendystki
INTEL-PERSPEKTYWY
otrzymają różnorodne
wsparcie merytoryczne
i finansowe