Nowe Technologie Dla Dziewczyn - Media - archiwum Nowe Technologie dla Dziewczyn

Media o Boot Camp

Media o nas

2020

Social Media


Aktualności

Wybraliśmy Stypendystki 7-ej edycji programu

Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL. Stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

czytaj więcej

Perspektywy Women in Tech Summit – nadzieja zostanie z nami

Udało się! W pandemicznej rzeczywistości, w dystansie społecznym, a jednak razem, w ogromnym tłumie uczestników z całego świata dzięki technologii przeprowadziliśmy z sukcesem największą w Europie konferencję dla kobiet w technologiach. Panie i Panowie, Perspektywy Women in Tech Summit 2020 dobiegł końca, ale zostaje z nami nadzieja, wiedza i inspiracja, które dzięki temu wydarzeniu wszyscy zyskaliśmy.

czytaj więcej

Przejdź do aktualności

Idea

Kluczowy dla rozwoju świata obszar nowych technologii charakteryzuje się wyjątkowo niskim wskaźnikiem zatrudnienia kobiet. Według różnych ujęć udział kobiet w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15%. A przecież kobiety stanowią połowę użytkowników nowych technologii. Ich udział w ich tworzeniu powinien być adekwatny.

Więcej...

O programie

Do udziału w programie zapraszamy maturzystki 2022 zainteresowane studiami technicznymi i studentki wybranych politechnik i kierunków (Lista). W ramach programu "Nowe technologie dla dziewczyn" rozdysponujemy dwadzieścia pięć stypendiów na rok akad. 2022/23.

Czy mogę aplikować?

Do aplikowania o stypendium i opiekę mentorów INTEL zapraszamy maturzystki 2022 wybierające się na studia inżynierskie, zainteresowane nowymi technologiami oraz studentki wybranych studiów. Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie znajdziesz w REGULAMINIE.