Aktualności

Zainaugurowaliśmy 9. edycję NTDD!

Uroczystą galą, warsztatami i prezentacją par mentoringowych rozpoczęliśmy w Gdańsku 9. edycję programu stypendialno-mentoringowego “Nowe Technologie dla dziewczyn” (NTDD) dla najzdolniejszych studentek kierunków technologicznych w Polsce.

Czytaj więcej...

TOP of the TOP Women in Artificial Intelligence!

Znamy najznakomitsze ekspertki zawodowo zajmujące się tematem sztucznej inteligencji w Polsce! 11 maja kapituła pod przewodnictwem prof. Aleksandry Przegalińskiej wybrała 10 wybitnych kobiet pracujących z technologią AI oraz przyznała jedno specjalne wyróżnienie (Distinguished Mentor in AI). To TOP of the TOP Women in AI w Polsce!

Czytaj więcej...

Summit 2022: Kobiety są nie do zatrzymania!

10.432 uczestników (ponad 7500 in-person), 3977 grantów umożliwiających studentkom kierunków technicznych bezpłatny udział w Summicie, 73 – liczba krajów, z których byli uczestnicy, 500 mówców, 500 sesji mentoringowych, 100 Partnerów – firm, uczelni i instytucji - to najkrótsze podsumowanie Perspektywy Women in Tech Summit 2022, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie.

Czytaj więcej...

Wybraliśmy Stypendystki 7-ej edycji programu

Jest to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami realizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL. Stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Czytaj więcej...

Best in IT

We have chosen the Winners of the 7th edition of the Intel-Perspektywy grant program for the best girls in new technologies.

Czytaj więcej...

Perspektywy Women in Tech Summit – nadzieja zostanie z nami

Udało się! W pandemicznej rzeczywistości, w dystansie społecznym, a jednak razem, w ogromnym tłumie uczestników z całego świata dzięki technologii przeprowadziliśmy z sukcesem największą w Europie konferencję dla kobiet w technologiach. Panie i Panowie, Perspektywy Women in Tech Summit 2020 dobiegł końca, ale zostaje z nami nadzieja, wiedza i inspiracja, które dzięki temu wydarzeniu wszyscy zyskaliśmy.

Czytaj więcej...

Perspektywy Women in Tech Summit 2020: To rok kobiet, nie tylko w technologiach

8 grudnia o 9.00 rozpoczęła się największa w tej części Europy konferencja dla kobiet w technologiach Perspektywy Women in Tech Summit 2020. Jej trzecia edycja odbywa się, z konieczności, online, co jednak pozwala dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców na całym świecie. - Rok 2020 jest dziwny i bardzo trudny. Dlatego tym bardziej potrzebujemy nadziei, inspiracji i technologii – powiedziała w czasie uroczystości otwarcia dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni Summitu.

Czytaj więcej...

To już szósta edycja programu stypendialnego dla studentek politechnik!

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zaoferuje tego rocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju. Program obejmie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz pięć najlepszych wydziałów informatycznych polskich Uniwersytetów.

Czytaj więcej...

Kobiety na technologicznym oceanie

- Ponad sześć tysięcy kobiet zajmujących się technologiami i naukami ścisłymi z 52 krajów całego świata spotyka się dziś w Warszawie i wspólnie tworzy ekskluzywną grupę, która może rozwiązać wiele problemów, z jakimi boryka się nasz świat – mówiła dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i inicjatorka Perspektywy Women in Tech Summit 2019, otwierając tę największą konferencję w Europie w obszarze nowych technologii. - To ogromny potencjał i dziś czuję dumę, że dzięki tym wszystkim pięknym umysłom, zgromadzonym w jednym miejscu, dzięki otwartości, empatii i wrażliwości kobiet możemy zmieniać naszą rzeczywistość i przez to świat już niedługo stanie się miejscem piękniejszym – podkreśliła.

Czytaj więcej...

Wyróżnienia Top-20 Cybersecurity Women in Poland wręczone!

13 listopada w czasie wieczornej gali Perspektywy Women in Tech Summit 2019, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji RP oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wręczone zostały wyróżnienia dla wybitnych kobiet z listy TOP-20 Cybersecurity Women in Poland.

Czytaj więcej...

3000 kobiet to dopiero początek!

Przez dwa dni, 27 i 28 listopada, warszawską halę EXPO XXI opanowały utalentowane technologicznie kobiety z całego świata. W pierwszym kongresie Perspektywy Women in Tech Summit wzięło udział 3000 uczestników! Było to centrum rozmowy o przyszłości technologicznej i społecznej świata oraz wkładzie kobiet w rozwój tych obszarów. Warszawski kongres to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej (CEE&CA) adresowane do studentek kierunków informatycznych, profesjonalistek z firm technologicznych, naukowczyń i innowatorek. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestniczek z Polski i Unii Europejskiej, a także z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Uzbekistanu i Tadżykistanu. Przyjechały studentki, pracownice firm technologicznych, uczennice liceów i techników. Na Perspektywy Women in Tech spędziły czas mądrze i pożytecznie, a pozytywne skutki tego spotkania odczuje gospodarka i – my wszyscy.

Czytaj więcej...

O kobietach w technologiach i „Perspektywy Women in Tech Summit 2018”

Be the change you want to see in the tech world! – tak brzmiało hasło spotkania medialnego poświęconego sytuacji kobiet w technologiach i nadchodzącemu wydarzeniu: "PERSPEKTYWY WOMEN IN TECH SUMMIT 2018", które rozpocznie się już 27 listopada w Warszawie i zgromadzi około 1000 uczestniczek. W spotkaniu, które odbyło się w Przestrzeni by Facebook w Warszawie, wzięli udział organizatorzy kongresu, partnerzy z firm technologicznych, znakomite przedstawicielki branży IT oraz młode utalentowane informatyczki.

Czytaj więcej...

Rusza czwarta edycja programu stypendialnego dla studentek politechnik

„Nowe technologie dla dziewczyn” – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego czwarta edycja. Firma Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zaoferuje tego rocznym maturzystkom i studentkom studiów inżynierskich i magisterskich unikatowy program wsparcia i rozwoju. Program obejmie wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz pięć najlepszych wydziałów informatycznych polskich Uniwersytetów.

Czytaj więcej...

Stypendystki III edycji wybrane!

25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 12 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz trzeci zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

Czytaj więcej...

Women in Tech Camp 2017

Na Women in Tech Camp spotka się kobieca przyszłość nowych technologii. 130 najzdolniejszych studentek informatyki z całej Polski przez 5 dni będzie poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę programistyczną i planować spektakularną karierę w branży IT. Stworzą także plan ratunkowy dla świata - rozwiązując jego najbardziej palące problemy za pomocą swojej tajnej broni - technologii. Pomoże im w tym 50 mentorek i mentorów z najlepszych firm high tech.

Czytaj więcej...

Dziewczyny zdobyły politechniki!

Sześć tysięcy dziewczyn odwiedziło politechniki i wydziały ścisłe w całej Polsce podczas jubileuszowego Dnia Otwartego dla Dziewczyn – było kolorowo, głośno i merytorycznie. Maturzystki i gimnazjalistki miały szansę uczestniczyć w spotkaniach ze studentkami, odwiedzić laboratoria uczelniane, poznać kariery wspaniałych kobiet – naukowczyń, inżynierek, badaczek i zainspirować się. Dziewczyny, które odwiedziły 30 marca kilkanaście politechnik i wydziałów ścisłych miały szansę poznać programy wspierające studentki, które Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała z kilkunastoma dużymi firmami zainteresowanymi wspieraniem dziewczyn zainteresowanych obszarem STEM i nowymi technologiami.

Czytaj więcej...

Rusza III edycja programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn

Nowe technologie dla dziewczyn – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego trzecia edycja. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zapraszają tegoroczne maturzystki i studentki studiów inżynierskich i magisterskich do udziału w unikatowym programie wsparcia i rozwoju.

Czytaj więcej...

Stypendystki II edycji wybrane!

25 młodych kobiet - maturzystek i studentek kierunków informatycznych z uczelni w całej Polsce otrzyma 5 października stypendia programu "Nowe technologie dla dziewczyn". Wybrano je spośród ponad 600 kandydatek.

"Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierski w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz drugi zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.

Czytaj więcej...

Kobieca przyszłość IT na Mazurach

Ruszył największy w Europie obóz dla studentek chcących tworzyć przyszłość nowych technologii.

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 pol-skich uczelni technicznych przyjechało do Wilkas na Mazurach by wziąć udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn w ICT. - To jest takie miejsce, które ma gromadzić fajne, utalentowane, ambitne i otwarte dziewczyny studiujące kierunki związane z nowymi technologiami. To wy, Wasze pokolenie, i konkretnie Wasza grupa tworzyć będziecie przyszłość nowych technolo-gii! Bo one bardzo, bardzo potrzebują kobiet i ich świeżego spojrzenia i świetnych pomysłów. A także zaanagażowania i odpowiedzialności. - powiedziała podczas uroczyste inauguracji obozu dr Bianka Siwińska, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. - Intel bardzo angażuje się w inicjatywy prokobiece, a ten obóz to ważny element działań mających na celu zbudowanie ekosystemu wspierającego talenty dziewczyn w bardzo szerokim planie - dodała Izabela Pastuszyńska z Intel Polska. - Chcemy być częścią wielkich zmian, jakie niesie ze sobą szersza obecność ko-biet w branży informatycznej - i je współtworzyć.

Czytaj więcej...

Najzdolniejsze z najzdolniejszych w IT

Nowa generacja dziewczyn w IT na największym obozie informatycznym w Europie

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych i rozwiną swój potencjał przywódczy. Stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

Czytaj więcej...

Ostatni dzwonek na złożenie aplikacji do programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn!

30 czerwca mija termin naboru do drugiej edycji programu Nowe technologie dla dziewczyn - pierwszego w Polsce programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami.

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Spożytkowanie wielkiego potencjału kobiet w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju. Program stypendialny obejmuje w tym roku wszystkie uczelnie techniczne w Polsce.

Czytaj więcej...

Obóz inspiracyjny Boot Camp – Women ICT Career

Pod koniec września zapraszamy Was na obóz inspiracyjny Inpirational Boot Camp – Women ICT Career. W trakcie kilku dni, w nieformalnej atmosferze, weźmiecie udział w wielu inspirujących spotkaniach, warsztatach, a w grupach stworzycie własne projekty. Na obóz zaprosimy 100 aplikantek do programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn.

Boot Camp odbędzie się na Mazurach w miejscowości Wilkasy w ośrodku wypoczynkowym AZS-u i potrwa 5 dni. Pobyt na obozie jest bezpłatny, uczestniczki poniosą jedynie koszty dojazdu.

Czytaj więcej...

Inauguracja drugiej edycji programu

Oficjalnie zainaugurowaliśmy drugą edycję programu stypendialnego Intel-Perspektywy „Nowe technologie dla dziewczyn”! W czwartek, 17 marca br., na konferencji prasowej w Centrum Prasowym PAP dziennikarze i pozostali goście konferencji poznali szczegóły drugiej edycji programu.

Czytaj więcej...

Więcej uczelni w programie

Rusza nowa, druga już edycja programu stypendialnego “Nowe technologie dla dziewczyn”. Wielkie zainteresowanie programem skłoniło jego organizatorów: firmę Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy do poszerzenia listy uczelni (pilotażowo obejmującej siedem politechnik) o wszystkie uczelnie techniczne zrzeszone w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.W tej edycji do programu zostanie zaproszonych 21 uczelni (!), co stworzy szansę aplikowania o stypendium Intel-Perspektywy dla dużej grupy utalentowanych maturzystek i studentek. Sprawdź, czy Twoja uczelnia i Twój kierunek studiów są na LIŚCIE.

Stypendystki Intel wybrane. Zgłosiło się 600 dziewczyn

20 utalentowanych laureatek zostało wybranych spośród 600 zgłoszeń, które napłynęły w pierwszym w Polsce programie stypendialnym dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Dostaną wsparcie finansowe i opiekę mentorską, która pozwoli im rozwinąć potencjał i zaplanować przyszłość zawodową. Program organizowany jest przez Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. 13-ego października w siedzibie Intel w Gdańsku odbyła się jego uroczysta inauguracja.

Czytaj więcej...

Dziewczyny zdobyły politechniki w światowy dzień kobiet w ICT

4 tys. dziewczyn wzięło udział w kulminacji akcji "Dziewczyny na politechniki!" - Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn. Akcja organizowana 23 kwietnia przez Fundację Edukacyjna Perspektywy wraz z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych miała miejsce na 18 politechnikach i wydziałach ścisłych w całym kraju. Była to też okazja do świętowania Światowego Dnia Kobiet w ICT - przyszłe studentki miały okazję poznać radość programowania, poznać prawdziwe geek-girls oraz zaaplikować o udział w pierwszym w Polsce programie stypendialnym dla studentek informatyki - "Nowe technologie dla dziewczyn".

Czytaj więcej...

23 kwietnia - Światowy Dzień Kobiet w ICT

Światowy Dzień Kobiet w ICT będziemy obchodzić zapraszając maturzystki i studentki politechnik do aplikowania do programu stypendialnego "Nowe technologie dla dziewczyn". Bo dzięki oferowanemu w jego ramach wsparciu merytorycznemu i finansowemu będą one mogły mieć faktyczny wpływ na tworzenie nowych technologii.

Czytaj więcej...

Start programu w Kancelarii Premiera

Otwarcie programu stypendialnego „Nowe technologie dla dziewczyn” ogłosiliśmy uroczyście 30 marca na konferencji prasowej "Dziewczyny na politechniki 2015" w Kancelarii Premiera RP. 1 kwietnia ruszył nabór aplikacji do programu!

Czytaj więcej...

Intel na drodze ku zwiększeniu liczby kobiet w branży technologicznej

Intel, jako jedna z czołowych firm technologicznych, przyczynia się w znaczny sposób do promowania udziału kobiet w tej branży. W 2015 roku Intel przekazał aż 300 mln USD na wsparcie różnorodności w firmie oraz w całej branży technologicznej.

Do działań promujących obecność kobiet w naukach ścisłych i inspirujących je do podejmowania pracy w branży inżynieryjnej można zaliczyć także czynną współpracę z organizacjami typu WISE (Women into Science and Engineering).

Czytaj więcej...

Najzdolniejsze z najzdolniejszych w IT

Najzdolniejsze z najzdolniejszych w IT


Nowa generacja dziewczyn w IT na największym obozie informatycznym w Europie

Najzdolniejsze z najzdolniejszych - 120 studentek informatyki z 15 polskich uczelni technicznych weźmie udział w pierwszym w Polsce i zarazem największym w Europie obozie dla dziewczyn, które tworzyć będą przyszłość nowych technologii. Będzie to dla nich niezwykła okazja do zgłębienia tajników zaawansowanego programowania, spotkania wybitnych mentorów i mentorek oraz zaplanowania kariery profesjonalnej i ścieżki rozwoju osobistego w branży technologicznej. Dziewczyny zaprojektują również portfolio działań na styku technologii oraz wyzwań społecznych i cywilizacyjnych i rozwiną swój potencjał przywódczy. Stworzą też network inspiracji i wzajemnego wsparcia, który stanowić będzie fundament dla ruchu wybitnych kobiet w IT.

Polska, Europa i świat cierpią na dramatyczny niedobór talentów dla kluczowej dla rozwoju branży teleinformatycznej. Kobiety - których jest na kierunkach informatycznych zaledwie 10-13% - stanowią w tym kontekście wielki, niewykorzystany potencjał. Dodatkowo, jak pokazuje raport „Kobiety na politechnikach 2016” – od kilku lat obserwujemy w naszym kraju niepokojącą tendencję zmniejszania się liczby studentów kierunków związanych z informatyką i telekomunikacją w ogóle. Fundacja Perspektywy i firma Intel - inicjatorzy Boot Campu - wychodzą na przeciw temu wyzwaniu.

ICT Boot Camp to inicjatywa zaplanowana na wiele lat, jest jednym z działań na rzecz budowania zintegrowanego ekosystemu wspierania rozwoju talentów dla nowych technologii. Jest to kontynuacja programu stypendialnego dla wybitnych studentek "Nowe technologie dla dziewczyn" (www.stypendiadladziewczyn.pl).

Obóz odbędzie się w dniach 26-30 września w Wilkasach na Mazurach. Uczestniczki - wybrane z prawie 1,5 tysiąca aplikacji - to studentki kierunków związanych z informatyyką, atomatyką i robotyką, mechatroniką i telekomunikacją ze wszystkich lat studiów - z 15 uczelni technicznych. Kadra wykładowcza i mentorzy to pracownicy 10 czołowych firm informatycznych działających w Polsce. Udział w obozie jest całkowicie bezpłatny.

Partnerem wydarzenia jest Ericsson

Kiedy i gdzie?
26-30 września
Ośrodek Sportowy Akademickiego Związku Sportowego
Wilkasy, Mazury

Kontakt dla mediów:
Natalia Broniarczyk
tel. 503 098 993
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
informacja prasowa .doc
banery do pobrania: baner 1, baner 2

The best of the best


The best of the best – 120 IT students from 15 polish Technology Universities, will take a part in the first in Poland, and also the biggest in Europe camp for girls, which will create the future of new technology.

It will be a unique opportunity to explore a secrets of advanced programing, meet a great mentors and planning professional career, and also find individual way how to development yourself in the technology industry. The Girls will also project portfolio of activities technology and challenges of civilization, also our students will develop own leadership potential. It will be great chance for them to create a network of inspiration and support, which will be a fundament for our community of outstanding women in IT.
summer camp logoPoland, Europe and World suffer for dramatic deficiency of talents in this important trade, which is ICT. Women, which is only 10-13 on ITC department are in this situation, large, untapped potencial. What is more, report “Women at Technology University 2016” shown us that for several years we observe in our country alarming trend of reducing the number of students in department of IT and ITC. Perspective Foundation and company Intel – initiators of Boot Camp, try to change this situation.

ICT BOOT Camp is the idea for many years, it is one of the action for build an integrated ecosystem and support development talents for new technologies. This is a continuation of scholarship program for outstanding student “New technologies for girls” (www.stypendiadladziewczyn.pl).

The Camp will be held from 26 to 30 of September in the beautiful part of Poland – Mazury. Participant were chosen from 1,500 applications. They are students from departments like IT, Atomatic, ICT, Robotics, from different years of study, and from 15 Polish Technology University. The mentors and lecturers are also related with IT, they are employee of the best technologies company in Poland. Participation in our camp is for free.

Partner of the project is Ericsson

When? Where?
26-30 September
Ośrodek Sportowy Akademickiego Związku Sportowego
Wilkasy, Mazury

Contact for media
Natalia Broniarczyk
Tel. 503 098 993
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Relacja z obozu i galeria zdjęć

Program

ORGANIZATORZY

PARTNER GŁÓWNY